S naší pomocí ušetříte minimálně 2/3 času a prostředků při přípravě FSC certifikace vašeho podniku.

Firmám, které se rozhodly certifikovat v řetězci CoC, nabízíme pomoc s implementací všech požadavků příslušných norem do jejich funkčních struktur. Naše přípravy vyžadují detailní pochopení fungování podniku tak, aby následná příprava mohla být zpracována co nejefektivněji s co nejmenším zatížením firmy.

Osobně navštívíme Váš podnik včetně provozu výroby, balení a skladování pro všechny výrobky, jež mají být pokryty certifikátem. Během přípravy Vás seznámíme s veškerými požadavky, které se týkají Vaší společnosti, a vypracujeme pro Vás vnitropodnikovou směrnici, jež je nezbytnou částí přípravy před certifikací.

V případě Vašeho zájmu můžeme provést školení Vašich zaměstnanců. Poradenská činnost není omezena pouze na přípravy před certifikací a recertifikací, s klienty můžeme spolupracovat i dlouhodobě při spravování jejich systému CoC, jako jsou interní audity, úpravy vnitropodnikových norem.
Příprava podniku na certifikaci FSC-CoC vždy vychází z normy FSC-STD-40-004 a normy FSC-STD-50-001 pro použití loga FSC. V případě firem s více pobočkami vycházíme ze standardu FSC-STD-40-003 pro Multisite. Při použití FSC-recyklovaného materiálu je nezbytný standard FSC-STD-40-007 a standard FSC-STD-40-005 pro zavedení konceptu FSC-Controlled wood.