S naší pomocí ušetříte minimálně 2/3 času a prostředků při přípravě FSC certifikace vašeho podniku.

Firmám, které se rozhodly certifikovat v řetězci CoC, nabízíme pomoc s implementací všech požadavků příslušných norem do jejich funkčních struktur. Naše přípravy vyžadují detailní pochopení fungování podniku tak, aby následná příprava mohla být zpracována co nejefektivněji s co nejmenším zatížením firmy.

Osobně navštívíme Váš podnik včetně provozu výroby, balení a skladování pro všechny výrobky, jež mají být pokryty certifikátem. Během přípravy Vás seznámíme s veškerými požadavky, které se týkají Vaší společnosti, a vypracujeme pro Vás vnitropodnikovou směrnici, jež je nezbytnou částí přípravy před certifikací.

V případě Vašeho zájmu můžeme provést školení Vašich zaměstnanců. Se svými klienty se většinou účastníme Certifikačních auditů, abychom pomohli objasnit veškeré požadavky auditorů. Poradenská činnost není omezena pouze na přípravy před certifikací a recertifikací, s klienty můžeme spolupracovat i dlouhodobě při spravování jejich systému CoC, jako jsou interní audity, úpravy vnitropodnikových norem.
Příprava podniku na certifikaci FSC-CoC vždy vychází z normy FSC-STD-40-004 a normy FSC-STD-50-001 pro použití loga FSC. V případě firem s více pobočkami vycházíme ze standardu FSC-STD-40-003 pro Multisite. Při použití FSC-recyklovaného materiálu je nezbytný standard FSC-STD-40-007 a standard FSC-STD-40-005 pro zavedení konceptu FSC-Controlled wood.